TED Üniversitesi Hakkında

TED Üniversitesi Türkiye’nin eğitim alanındaki en eski sivil toplum kuruluşu, 95 yıllık eğitim meşalesi Türk Eğitim Derneği’nin yükseköğrenimde fark yaratma hayaliyle kurduğu bir üniversitedir.

Farklı kültürler ve doğa hakkında bilgi sahibi; bilişsel ve uygulama becerileri gelişmiş; bireysel ve toplumsal sorumluluk sahibi bireylerin yetişmesine katkı sağlayan liberal eğitim modelini benimseyen TED Üniversitesi, öğrencilerini liderlik yapabilen, bilimsel bakış açısına sahip, sanattan anlayan, sosyal açıdan gelişmiş çok yönlü bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Söz konusu model; mesleki eğitimini, bilim ve sanat eğitimi ile birlikte veren, yurt dışında çokça örneği bulunan ülkemizde de TED Üniversitesi dışında sadece 1 üniversitede daha benimsenen bir eğitim modelidir.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 5 yıl süre ile akredite olmuş ilk 3 vakıf üniversitesinden biri olan TED Üniversitesi, 5 fakültede 23 lisans programı, 17 yüksek lisans programı, doktora programı ve İngilizce Dil Okulu ile eğitim vermektedir.

WANTED Kariyer Günleri Hakkında

TED Üniversitesi, bugüne kadar stand konseptinde düzenlenen kariyer fuarını, öğrencilere sektörlerin değişen trendlerini daha yakından tanıtmak ve işin profesyonelleriyle bire bir görüşme fırsatı sunmak amacıyla “Yuvarlak Masa” buluşmalarına dönüştürdü.

“WANTED Kariyer Günleri” 2023 yılında Aksu Kampüs Çok Amaçlı Salon’da 11-12-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecektir.

İş yaşamına adım atmak üzere olan öğrenciler ile Türkiye’nin önde gelen firma/kurumlarının profesyonellerini bir araya getirecek olan organizasyonda, öğrencilerimiz gün boyunca sektörde merak ettikleri konuları konuşabilecekleri eşsiz bir deneyim yaşayacaklar. Böylelikle, eğitimlerinin sektörde nasıl şekillendiği hakkında bilgi sahibi olarak, çalışmak istedikleri alanları yakından tanıyacak ve firma/kurumların profesyonel isimler ile iletişime geçerek iş ve staj başvurularında bulunabilecekler.

Yuvarlak masa buluşmaları, profesyonellerin de kendini keşfeden, yenilikleri ve değişimleri yakalamaya hazır, fark yaratan adaylar ile tanışma fırsatı bulmasını hedeflemektedir. Fakülte ve bölüm öğrencilerinin ön kayıt ile tercih edecekleri kariyer yollarına göre organize edilen etkinliğin detayları program sayfasında mevcuttur.

Yuvarlak masa sohbetlerine ön kayıt ile başvuruda bulunacak öğrencilerimizin dışında, diğer TEDÜ öğrencileri de aynı firma/kurumların standlarında genel bilgi edinme imkanı bulacaklar.

Gerçek bir mülakat deneyimi yaşamak isteyen öğrencilerimiz ve gelecekteki takım arkadaşının arayışında olan firma/kurumlar ise yine 11-12-13 Nisan tarihleri arasında online mülakatlarda buluşacak.